Hüdayim | Hüdayi Mezunlar Derneği

İLHAM VEREN BULUŞMA: ROL MODEL BULUŞMALARI

SGAP kapsamında Üsküdardaki eğitiim binamızda düzenlenen Rol Model Buluşmalarına Sivil Toplum Kuruluşları İş Dünyası ve Sanat dünyasının saygın isimleri sosyal girişimci adayları ile bir araya geldi.

 

Gençlerin hayalleri ve kariyer hedefleri, sıklıkla ilham aldıkları kişilerin deneyimlerinden etkilenir. Bu nedenle, rol model buluşmaları gençler için kariyerlerini şekillendiren ve ilham kaynağı olan önemli deneyimlerden biri haline geldi. Gençlerin, hayranlık duydukları veya ilham aldıkları kişilerle tanışma fırsatları, onların gelecekteki başarılarını büyük ölçüde etkileyebilir.

Sosyal girişimcilerin oluşturduğu pozitif etki, gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Sosyal sorumluluk sahibi gençlerin girişimci ruhu ve ilham kaynakları, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya geldi. Bu önemli buluşma, geleceğin sosyal girişimcilerine ilham verdi.

 

 

Sivil Toplum Kuruluşları

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, toplumsal değişimin nasıl başlatılacağına dair fikirlerini paylaşmak ve genç sosyal girişimcileri motive etmek için buluşmada yer aldı. Sosyal sorumluluk projeleri ve yardım faaliyetleri konusunda deneyim sahibi olan bu liderler, katılımcılara sivil toplumun gücünü vurguladılar ve nasıl daha iyi bir dünya inşa edebileceklerine dair ilham verici hikayelerini paylaştılar.

 

 

İş Dünyası

iş dünyasının vizyoner liderleri, deneyimlerini paylaşarak gençlerin iş dünyasında sürdürülebilir değişim yaratma yolculuğuna rehberlik etti. İş dünyasının öncüleri, sosyal girişimcilik alanında fırsatları ve zorlukları ele alarak katılımcılara kılavuzluk etti.

 

 

 

 

Sanatın İlhamı

sanatın toplumsal değişimdeki rolü hakkında konuştu. Genç sanatçılar ve sosyal girişimci adayları, sanatın gücünü anladılar ve bu alanda nasıl fark yaratabileceklerini öğrendiler. Sanatçılar, sanatın bir araç olarak kullanılmasının toplumsal konulara duyarlılık ve farkındalık yaratmada nasıl etkili olduğunu vurguladılar.

 

Hüdayi Mezunlar Derneği

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.