Hüdayim | Hüdayi Mezunlar Derneği

Filistin Gün Doğmadan Tiyatro Oyunu Etkinliği

HÜDAYİM Ve BEYLER SANAT  iş birliği ile etkinliğini düzenlediğimiz Filistin ve Kudüs’te yaşananları anlatan “Gün Doğmadan” İsimli tiyatro oyununu Hüdayi Vakfı Üsküdar Külliyesin’de değerli mezunlarımız ve aileleri ile buluşturduk.

Filistin halkının haklı direnişini ve Mescid-i Aksa’nın dokunaklı hikâyesini sahneye taşıyan “Gün Doğmadan” oyunu, seyircilere duygu yüklü bir serüven yaşattı.

Turistik bir gezi için yola çıkan fakat kaybolduktan sonra Mescid-i Aksa’nın gerçek hikâyesiyle ve Filistin’de yaşanan zulümle yüzleşen Ömer ve Kenan isimli iki dostun uyanış öyküsünün anlatıldığı “Gün Doğmadan” adlı tiyatro oyunu, Yusuf Engin Gezer’in yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyun; Yusuf Duru, Hayrettin Batur, İsmail Hakkı Arıtemiz ve Metin Benli gibi usta oyuncuların performanslarıyla sergilendi.

Filistin halkının haklı direnişini ve Mescid-i Aksa’nın dokunaklı hikâyesini Hüdayi Mezunlar Derneği (HÜDAYİM) tarafından sahneye taşıyan “Gün Doğmadan” oyunu seyircilere duygu dolu anlar yaşatarak büyük beğeni topladı

Ve sonrasında “#FİLİSTİN ve #GAZZE yararına yapılan hayr kermesi ile programızı icra ettik.

Programımıza yakın ve uzaktan katılan tüm herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hüdayi Mezunlar Derneği

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.