Hüdayim | Hüdayi Mezunlar Derneği

HÜDAYİM BALKAN TURU 27 AĞUSTOS-1 EYLÜL SEFERİNE DAVETLİSİNİZ

    5 Gece 6 Gün

Ekstra Tur Ücreti Yok – Tüm Turlar Dahil

        BOSNA HERSEK – KARADAĞ – ARNAVUTLUK – MAKEDONYA – KOSOVA

Tur Tarihi: (27.08.2024-01.09.2024)

 

 

1.Gün İSTANBUL – SARAYBOSNA

Balkanlar’a yapacağımız seyahatimiz Sabiha Gökçen havalimanında 06.30’da Tur görevlileri ile buluşarak başlıyor. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 09.25’de Saraybosna şehrine uçuş ve yerel saat ile 10.20’de varış sonrası Saraybosna şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Saraybosna’da görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Başçarşı ve Başçarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in bağımsızlığının sembolü Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç ve Bosnalı şehitlerin mezarlarının bulunduğu Kovaçi Şehitliğini ziyaret ediyoruz.  Ardından konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Otel: 4* Holiday Hotel vb.

Akşam Yemeği: Ferhadoviç Restaurant – Cevabi – Salata – 1 Soft içecek

2.Gün SARAYBOSNA – BLAGAY – MOSTAR – TREBİNJE

Otelde alınan kahvaltı sonrası Blagay şehrine hareket ediyoruz. Bektaşi dervişlerinin katkıları ile Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip, Buna Nehrin’de serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta. Günün sonunda Trebinje şehrine hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otel: 4* Leotar Hotel vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

3.Gün TREBİNJE – KOTOR – BUDVA – SV.STEFAN – İŞKODRA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Tribinje’den Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Bosna Hersek’ten çıkış yapıyoruz, Karadağ sınırı geçtikten sonra Kotor körfezi manzarası eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz… Ardından UNESCO tarafından koruma altına alınmış ortaçağ şehri Kotor’a varıyoruz. Kotor’da yerel rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda göreceğimiz yerler: Silah Meydanı, Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Aziz Trifun Katedrali, Zanaatçılar Sokağı, Tulumba Çeşmeleri, Nehir Kapısı, Aziz Luka Meydanı,Kotor şehir gezimizden sonra Budva’ya hareket ediyoruz (Budva – Kotor 22 KM) Budva’da yerel rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız turumuz esnasında görülecek yerler; Budva Kalesi, Napolyon tarafından yaptırılmış Hisar, Kale içinde ortaçağdan beri orijinal haliyle korunmuş dükkanlar, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi ve Marina,Budva’da alışveriş için verdiğimiz serbest zamanın ardından St Stefan adasına varıyoruz. (Budva–St Stefan 11 KM) Muhteşem manzarayı ölümsüzleştirmek için burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Arnavutluk’a giriş yaparak İşkodra şehrine ulaşıyoruz, Panoramik İşkodra turumuzdan sonra konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otel: 4* Gardenland Hotel vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

4.Gün İŞKODRA – TİRAN – OHRİD

Otelde alınan kahvaltı sonrası Tiran şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turunda  görülecek yerler arasında: Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı, Osmanlı miraslarından Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi ve Ulusal Müze bulunmaktadır. Ardından günün son durağı Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Ohrid şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Ohrid İncileri ile ünlü Eski Çarşı, Kağıt Üretim Atölyesi, St. Sofya Kilisesi, Amfi tiyatro, Safranbolu evlerine benzeyen konaklar ve Ohrid Gölü bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Ohrid Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda meşhur inci alışverişi yapabilir;veya tekne turunda Ohrid’in doğasını keşfedebilirsiniz. Turun sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Otel: 5* İzgrev Hotel Aquapark vb.

Akşam Yemeği: Otelde set menü şeklinde alınacaktır.

5.Gün OHRİD – KALKANDELEN – ÜSKÜP

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Rumeli’ye has bezemeli camiilerden olan Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Harabati Baba tekkesini ziyaret edip ; Rehberimizden Tekke hakkında bilgi alıyoruz. . Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Taş Köprü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Türkiye’nin küçük bir prototipi olan çarşıda yöresel ürünler alabilir, meşhur treliçe tatlısını deneyimleyebilirsiniz. Ardından Üsküp çarşısında akşam yemeğimizi alıyoruz konaklama otelimizde.

Otel: 4* Karpos Hotel vb.

Akşam Yemeği: Pcela Restaurant: Güveçte Kuru Fasülye – Şopska –Köfte – 1 Soft içecek

6.Gün ÜSKÜP – PRİZREN – PRİŞTİNE – İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Prizren şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Prizren şehir turunda görülecek yerler arasında; Taş Köprü, Sinan Paşa Camii,  Prizren Çarşısı, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Camii, Arasta Camii ve Prizren Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası Priştine’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Sultan 1. Murad Türbesi’ni ve ön kısmında yer alan Müze’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Priştine şehir turunda görülecek yerler arasında; Bill Clinton Heykeli, Rahibe Teresa Katedrali, Fatih Sultan Mehmet Camii, 16. yy’de yapımına başlanıp 19. yy’de tamamlanan Yaşar Paşa Camii ve Tarihi Priştine Saat Kulesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği için serbest zamanımız olacak… Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Priştine kalkış 19.50’de İstanbul Sabiha Gökçen 22.25’de varış ile turumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Saraybosna gidiş Priştine – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Lüks otobüsler ile tur boyu ulaşım hizmetleri
 • Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri
 • 4*-5* Otellerde oda kahvaltı 5 gece konaklama
 • Restaurant veya otelde alınacak 5 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Blagay giriş ücretleri
 • Kotor şehir giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri 
 • Öğle yemekleri

Bu tur İnci turizm tarafından yapılmakta olup Hüdayi Mezunlar Derneği tarafından yönlendirme yapılmaktadır…

 

Hüdayi Mezunlar Derneği

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.