Hüdayim | Hüdayi Mezunlar Derneği

PEYGAMBERLER ŞEHRİ KUDÜS’E GİDİYORUZ!

Peygamberler şehri Kudüs’e gidiyoruz.

9-12 Ağustos 2022 (4 gündüz 3 gece) tarihlerinde Hüdayi Mezunlar Derneği ve Mihmandar Tur‘un Kudüs’e olan gönül seferine davetlisiniz.

 

KUDÜS SEFERİ İÇİN PROGRAM AKIŞI

 

Tur Tarih: Gidiş: 09.08.2022 – Dönüş: 12.08.2022

Güzergâh:

İstanbul-Tel Aviv   Saat:    Hareket : 07:00 / Varış : 08:55

Tel Aviv-İstanbul   Saat:    Hareket:  20:00 / Varış : 22:00

 

UÇUŞLARIMIZ TURK HAVAYOLLARI İLE ISTANBUL HAVALİMANINDAN GERÇEKLEŞTİRELECEKTİR

 

1.Gün      09.08.0022      

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde en geç saat 04:00 da buluşma. İşlemler sonrası TK784  sefer sayılı uçağyla saat 07:00 Tel Aviv’ e hareket ve saat 08:55 de varış. Pasaport işlemleri ardından Yafa’ya hareket ediyoruz. Tarihi Yafa Sur kalıntılarını gördükten sonra İsrailliler tarafından Ermeni bir aileye hediye edilen Bahr Mescidini ziyaret. Ardından Tarihin en büyük ticaret merkezi olan, Yafa Limanında anlattıktan sonra Sultan II. Mahmud Camii ve külliyesinde mola verip ardından Osmanlı Kışlası ve Sultan Abdülhamit Han’ın 25. Taht yılı şerefine inşa edilen tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret en son Hasan Bey Camisini ziyaret ettikten sonra ardından Kudüs’e konaklayacağımız otele hareket. Otelde akşam yemeği ve odalama dağılımı ardından istiharat.

 

2.Gün     10.08.0022    

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi. Ardından Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından  Hz. Meryem’in kabri ve Hz. Ömer’in torunu Muciriddin Hanbeli’nin Kabrini ziyaret ettikten sonra Ardından Me’menullah mezarlığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su havzasını gördükten sonra yatsı namazı için Mescide geçiyoruz. Yatsı namazı kıldıktan sonra otele akşam yemeği ve istiharat çekiliyoruz.

 

3.Gün      11.08.2022  

Sabah namazımızı Mescid-i Aksa’da kılıyoruz, Namaz sonrası kahvaltı otelimizde. Kahvaltıdan sonra Tekbir Dağına Hareket. Kısa bir mola ardından EL HALİL’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret. Ardından tarihin en eski şehirlerinden olan Eriha şehrini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kudüs’e dönüş. Akşam ve yatsı namazını eda etmek için Mescid-i Aksaya gidiyoruz. Ardından Otelimizde akşam yemeğini yedikten sonra istiharata çekiliyoruz.

 

4.Gün       12.08.0022    

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eşyalarımızı otelden toparlayıp Hz. Davut Kabri ve Külliyesini ziyaret ardından Tarihi Ermeni ve Hristiyan Mahalleleri geçerek Selahaddin Eyyubi Mescidi ve itikâfa girdiği mağarayı ziyaret. Ardından Kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Burak duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidinin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mescidi Aksanın içindeki tüm islami eserlerin tanıtımı ve geziden sonra uçuş için Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarına ait TK837 Sefer sayılı uçakla saat 20:00  uçuş. Saat 22:20 iniş. Yeni bir Kudüs seferinde buluşmak üzere.

Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir. 

 

 

Programa Dâhil Olanlar:

 1. Otel Konaklama( Kahvaltı – Akşam Yemeği)
 2. Gidiş Dönüş uçak bileti(İç hat uçuşları)
 3. Kudüs Vize Ücreti
 4. Yukarıda belirtilen Turların Uygulanması
 5. Tüm Giriş Ücretleri
 6. Otobüs Transferleri.
 7. Karşılama Ve Uğurlama
 8. Rehberlik ve Kulaklık Hizmetleri
 9. Covıd Temınatlı Sey. Sigortası

 

Programa Dâhil Olmayanlar:

 1. Öğle Yemeği
 2. Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
 3. Tüm İçecekler
 4. Kişisel Harcamalar
 5. Otel Ekstraları
 6. PCR testleri

 

 

Otel Bilgileri:

Commodore Hotel Müslümanlara Aittir. İçki bulunmaz. Yiyecekler helaldir. Mescid-i Aksa’ya 1 KM uzaklıkta olup namazlara hareme kadar otobüs İle Gidiliyor. WEB:  http://www.commodore-jer.com/

 

Ödeme ve İptal Şartları:

-Kayıt esnasında ödemenin %50 si kalan bakiye gitmeden 15 gün önce yapılacaktır.

-Kudüs Turu için Vize sistemine girildikten sonra yapılan iptallerde 50 $, uçak bileti alındıktan sonra yapılan iptallerde ise, ilave olarak ilgili havayolunun uyguladığı cezai müeyyide uygulanır. Vize cezası gittiğiniz tura göre değişkenlik gösterebilir.

-Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen misafirlerimize (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

-Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek isterse buna kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve kurallarına göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.


COVID-19 ZİYARET KURALLARI ve ZİYARETÇİ DÜZENLEMELERİ 2021-2022

•         Türkiye’den İsrail’ e giriş yapacak olan tüm ziyaretçilerin uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptırmaları ve varışta negatif sonuçlu İngilizce PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

*18 YAS ALTI YOLCULARIMIZ ANNESI VEYA BABASIYLA TURA KATILABILIRLER.

*TURA KATILABILMEK ICIN EN AZ 1 YILLIK PASAPORT SURESI OLMASI GEREKMEKTEDIR.

* SON BASVURU TARIHI SEFER TARIHINDEN 30 GUN ONCEDIR

NOT: Erkek Misafirlerimizin Takke Bulundurmaları Tavsiye Edilir.

Detaylı Bilgi İçin: 0537 213 87 96

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.